W ostatnich latach salony barberskie rosną jak „grzyby po deszczu”. Już nie trzeba chodzić do salonu fryzjerskiego, gdzie będziemy słyszeć kobiece gadki o niczym, a też nie zawsze będziemy zadowoleni z jakości wykonywanych usług. Przeważnie są to miejsca stworzone z myślą o kobietach, natomiast salony barberskie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego warto otworzyć taki salon. Aby się o tym przekonać, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Salon barberski jest gwarancją zarabiania pieniędzy

Nasi dziadkowie dokładnie pamiętają instytucję, która nazywała się „golibroda”. To byli panowie, który na tamte czasy cechowali się perfekcją w przycinaniu i goleniu brody za pomocą brzytwy. Trzeba jednak powiedzieć, że zawód ten na wiele, wiele lat wypadł z obiegu. Okazało się nagle, że panowie zapragnęli mieć długie, eleganckie brody i właśnie na kanwie tego zaczęły powstawać lokale świadczące usługi barberskie. Warto powiedzieć, że długie brody można zobaczyć nie tylko u mężczyzn w średnim wieku, ale również u młodych osób, które dopiero co zaczynają mieć pierwsze „przygody” z długim zarostem.

Otworzenie takiego salonu jest idealną okazją na zarobek. Nie ma co ukrywać, ten trend przez wiele lat jeszcze się utrzyma. Powoli do łask wraca retro i mężczyźni chcą mieć pięknie przyciętą brodę oraz wąsy. Na pewno jest to pokłosie przyjmowania wzorców w Zachodu, gdzie panowie już od lat dbają o swoją twarz. Właściciele będący barberami jednoznacznie przyznają, że jest to idealny biznes, na który cały czas brakuje wolnych terminów do rezerwacji. Lokale takie czynne są czasem nawet do późnych godzin, by tylko obsłużyć kolejnych klientów.

Prawdziwie męskie miejsce – tylko dla mężczyzn

Z racji tego, że sporo panów chodzi do barbera nie tylko na ścięcie włosów, ale i również na przycięcie brody, to z automatu staje się to miejscem, w którym znajdują się tylko i wyłącznie mężczyźni. Owszem, pojawiają się kobiety, ale w charakterze barberek. Co ciekawe, bardzo cenią sobie pracę z mężczyznami, ponieważ współpraca przebiega łatwiej, a panowie przychodzący na ścięcie brody i włosów mają swoje oczekiwania.

Każdy z nas chodził do osiedlowych salonów fryzjerskich. Świetnie, że one istnieją, bo nikomu nie chciałoby się chodzić z daleka od domu, by się obciąć, ale jednak są to miejsca, w których często można spotkać starsze panie. Dla młodych osób są to miejsca kompletnie nieatrakcyjne, w których „wieje nudą” i nawet często nie ma tematów wspólnych pomiędzy fryzjerką, a klientem. W salonach barberskich pracują przeważnie młode osoby, które wiedzą, że dobre relacje z klientem są podstawą i nawet najbardziej introwertyczne osoby potrafią się otworzyć.

Nie można zapomnieć o tym, że u barbera można zagrać na konsoli oczekując na swoją kolej bądź też napić się luksusowego alkoholu. Jeszcze szklaneczka whiskey przed goleniem brody nikomu nie zaszkodziła. Ma być to miejsce, w którym mężczyzna czuje się jak u siebie, a właściciele wiedzą, że trzeba walczyć o każdego klienta w maksymalnie możliwy sposób.

W salonach barberskich można kupić produkty do dbania o włosy i brodę

Salony barberskie świadczą usługi związane z goleniem brody oraz strzyżeniem włosów, ale nie tylko. W takich miejscach można również kupić pomady czy pasty, których nie można kupić w zwyczajnym sklepie. Są to prawdziwie ekskluzywne produkty, dzięki którym można zadbać w jeszcze większym stopniu o własną twarz i włosy. Często w reklamach widzimy artykuły dające nam rzekome obietnice wspaniałych efektów, jednak z czasem okazuje się, że to tylko marketing i nic więcej. Dlatego właśnie u barbera można zakupić produkty, które być może są odrobinę droższe niż te sklepowe, ale jednak dające efekt na zdecydowanie dłuższy okres czasu. Na pewno jest to dodatkowy atut, dla którego warto odwiedzać barbera.

Jeśli chcesz otworzyć swój salon barberski zapraszamy na nasze szkolenia dla profesjonalnych barberów.