Unikaj włosów tłustych i z łupieżem – nic nie sprawia, że mężczyzna wygląda bardziej odpychająco niż brudne włosy. Twoje włosy będą wyglądać na obciążone i brudne, jeśli pominiesz ich mycie i będą przetłuszczone. Aby pozbyć się łupieżu, użyj produktu ze smołą węglową.

Nie używaj słabych jakościowo produktów – istnieje bezpośredni związek między produktami wysokiej jakości a seksownymi włosami. Tanie produkty mają wysoką zawartość alkoholu, który wysusza włosy.

Używaj odpowiedniego produktu – zastanów się, jaką fryzurę zamierzasz sobie zrobić, jak mocno włosy mają być nabłyszczone bądź jak mocno utrwalone.

Mów szczerze o swoich włosach (ich konsystencji i gęstości) – nie rób czegoś, do czego Twoje włosy nigdy nie były przeznaczone. zaakceptuj włosy, które masz. Jeśli włosy wypadają, możesz je zgolić lub przyciąć bardzo krótko. Nie używaj tupetów ani nie zakrywaj ich, co by się nie działo. Możesz także zatrzymać przerzedzenie włosów. Jest wiele produktów obecnie na rynku.

Nie czekaj zbyt długo między cięciami – nie wyglądaj na dzikusa! Aby Twoja fryzura wyglądała jak najlepiej, rutynowo ją przycinaj. Jeśli czekasz miesiąc między strzyżeniami, twoje włosy odrosną do tego stopnia, że stylizacja będzie trudniejsza. Ustawiaj sobie przypomnienia o przycinaniu, aby włosy nie zaczęły żyć własnym życiem.

Czy potrzebujesz barbera?

Wiedz, czy potrzebujesz „barbera” czy stylistę – wszystko sprowadza się do znalezienia takiego, który będzie najlepszy dla Ciebie i Twojego stylu. Barberzy najlepiej radzą sobie z cieniowaniem i nie najlepiej radzą sobie z czubkiem włosów (będą ścinać górę z pominięciem wielu szczegółów i wymiarów). Styliści nie radzą sobie najlepiej z maszynkami do strzyżenia, ale lepiej radzą sobie z teksturowaniem i stylizacją włosów. Poproś znajomych o zabójczych włosach o polecenie kogoś- na pewno będą w stanie kogoś polecić.

Miej plan, zanim przystąpisz do cięcia – nie siadaj i nie mów po prostu, że nie wiesz co chcesz. Przed wyjazdem Google! Znajdź styl, który chcesz i zrób zdjęcie swojej stylistce. Kolejną wskazówką jest zabranie ze sobą produktu do włosów, gdy się idziesz ściąć włosy. Zapytaj, czy będzie pasować do stylu, na który masz ochotę, a następnie poproś, aby użył go z nowym stylem.

Zapraszamy również na nasze szkolenia barberskie aby poznać tajniki barberingu.